פיזיותרפיה חדשנית

כאשר מדברים על פיזיותרפיה, חשוב לדעת כמה  דברים. 
מדי יום אלפי אנשים מופנים לפיזיותרפיסט או משתתפים בטיפול פיזי כלשהו בשל ליקוי גופני. להצלחת הטיפול יש השפעה מכרעת על שארית חייהם. האם יצטרכו לשנות את עבודתם? האם ניידות תהפוך לבעיה? כיצד השינוי ישפיע על חיי המשפחה? ועל חיי החברה? 
בשל שיקולים חשובים אלו איננו יכולים להרשות לעצמנו להקל ראש בחשיבות הטיפול. בעבר תחום הפיזיותרפיה נמנע מטכנולוגיה, יתכן כי הדבר פוגע ביעילות או מעכב את תהליך השיקום. 


מהי פיזיותרפיה מסורתית? 


פיזיותרפיה מסורתית מסתמכת במידה רבה על שני דברים: משוב מהטופל והענות המטופל לטיפול. 
משוב מהטופל לטיפול הוא מדד נפוץ בפיזיותרפיה המסורתית למדידת ההתקדמות, אך בדרך כלל מדובר במדד סובייקטיבי ולא מדויק. כאשר מבקשים ממטופל להעריך את רמות הכאב או ההתקדמות שלו בטיפול ישנו שוני גדול בהערכות בין מטופל למטופל. למטופלים שונים סף כאב שונה, מטופלים שונים תופסים את עצמם עפ"י אמות סטנדרטים שונות, ולעתים קרובות אינם נמצאים במצב אובייקטיבי על מנת לתת משוב אמין. 
היענות המטופל לטיפול לעומת זאת, היא בעייתית מסיבה אחרת לגמרי. למטופלים קשה לזכור את כל התרגילים הניתנים בטיפול ועוד יותר קשה לחזור עליהם בצורה נכונה בבית, ולפעמים הם פשוט משעממים. במיוחד כשהפיזיותרפיסט שלך לא נמצא שם כדי להדריך אותך בנקודות החשובות, שיטות הטיפול מאבדת מערכה.  


פיזיותרפיה בשילוב מציאות מדומה כפתרון 
 
פיזיותרפיה מסורתית לא יכולה להתגבר על בעיות אלה אך מציאות מדומה יכולה. 
באמצעות סביבות VR, משחקים ותרגילים שתוכננו בקפידה נוכל להביא את  הפיזיותרפיה למאה ה -21. 
במקום לזכור כיצד לבצע תרגיל כתפיים, יותר קל ומהנה להניף חרב ולפוצץ בלון הממוקם במיקום מדויק, ומחקה את התרגיל בסביבת– VR. הענות המטופל לטיפול ממריאה כאשר המשחקים מהנים ומרתקים. 
משוב המטופל מקבל חשיבות מופחתת מכיוון שמערכת המציאות המדומה עוקבת אחר התנועות המדויקות של המטופל והופכת את הטיפול לנתונים אובייקטיבים שקל לעבוד איתם. 
נתונים אלה הם כמו לתת כוחות על למטפל שלך, שתמיד מכוון להתקדמות שלך ויכול להשתמש  בנתונים אלו ובכישוריו על מנת להתאים את תכנית השיקום הטובה ביותר בשבילך. 
יעיל, מרתק ואינטואיטיבי לחלוטין. טיפול VR מרחוק משנה את הדרך בה מבצעים פיזיותרפיה כיום.