למה דווקא טיפול באמצעות מציאות מדומה?

השאלה הראשונה שרבים מהאנשים הפונים אלינו שואלים היא "מדוע לבחור בטיפול מרחוק במציאות מדומה על פני אפשרויות טיפול מסורתי פנים אל פנים?"

שאלה מובנת לחלוטין – טיפול מרחוק באמצעות מציאות מדומה, שונה מאוד מהדרך המסורתית, פנים מול פנים, בה הורגלנו לקבל שירותי בריאות  וטיפול עד היום במרפאות ומכונים. 

השאלה המרכזית שנשאלת, האם טיפול מרחוק באמת יכול להחליף את החוויה והתועלת שיש במפגש פנים מול פנים בקליניקה?

לטיפול מרחוק תוך שימוש במציאות מדומה יש כמה יתרונות ברורים מאוד, שחשוב לנו להביא כאן, על מנת שכל מי שזקוק לטיפול, או עומד בפני בחירת טיפול, יוכל לשקול מבין האפשרויות שעומדות בפניו, גם את האפשרות של טיפול מרחוק באמצעות מציאות מדומה.

1. מטופלים שמחוייבים ונהנים מתהליך הטיפול מחלימים מהר יותר

כביכול ברור מאליו, לא בהכרח מתייחס רק למציאות מדומה.

כאשר מטופל משקיע את כל כולו בהחלמה, שותף פעיל באחריות לתרגולים, מבצע את כל התרגולים העצמאיים בין הטיפולים והטיפולים שנקבעו לו ע"י המטפל, התוצאה תהיה התאוששות מהירה יותר וריפוי מהיר יותר, מאשר מטופל שנאבק בקושי בביצוע התרגולים והטיפולים, באופן עצמאי, או לא מתרגל באופן עצמאי ועקבי בין הטיפולים- זה ברור מאליו!

אז איפה הקשר לטיפול במציאות המדומה?

האפליקציות בערכת המציאות המדומה של XRHealth, מהנים ומרתקים, התחושה היא כאילו אתה, כמטופל המטופלים משחקים משחק וידאו במקום תרגולים מוטוריים טיפוליים.

לדוגמא תרגול של תנועות ידיים וכתפיים לכל מיני כיוונים, בטיפול במציאות מדומה הופך לחרבות מבריקות המפוצצות בלונים ביריד ססגוני. לחילופין, טיפול בבעיות צוואר, במקום להזיז את הצוואר לכיוונים שונים שוב ושוב בספירה ומדידה, תוכל למצוא את עצמך עוזר לדרקון קטן להתעופף בביטחה סביב טירה.

כאשר אתה נהנה לעשות משהו, אתה עושה אותו יותר פעמים ובהנאה גדולה. גם בטיפול, כשנהנים לעשות את תרגילי הפיזיותרפיה או הריפוי בעיסוק, צפויים לעשות אותם יותר, דבר שעשוי לשפר את זמן ואיכות ההחלמה.

 

2. אפשרות לעקוב ולקבל מידע על התקדמותך בטיפול

אפליקציית XRHealth לנייד עוקבת אחר כל נתוני הטיפול והפעילות שלך. היא מראה כמה פעמים התחברת, אוספת את נתוני השימוש שלך מכל אחת מהאפליקציות והתרגילים שאתה מבצע.

מה שאומר למעשה, שאתה יכול לראות את ההבדל והשיפור עם הזמן בשימוש באפליקציות השונות. 

תוכל לראות בקלות את ההתקדמות שלך לאורך הזמן, לבחון את הנתונים לאורך זמן הטיפול ולגלות מה השתנה מתחילת הטיפול.

המטפל שלך יכול לצפות בנתונים אותם המערכת אוספת על התרגול והאימונים שלך, לוודא שאתה מתרגל בצורה נכונה ובנוסף, יכול להתאים את הגדרות האימונים כך שיצרו את האתגר המתאים עבורך, על פי התקדמותך האישית. 

כל אלה יעזרו לך כמטופל, לראות, בנתונים הכתובים את ההתקדמות והשינוי במצבך, בנוסף לתחושות והשיפור בתפקוד.

3. טיפול מותאם אישית שנבנה במיוחד עבורך

כל אדם שפונה לטיפול הוא בעל צרכים שונים, ומצב שונה, לכן גם תוכנית הטיפול מותאמת באופן אישי עפ"י הקושי בתפקוד, יעדי ומטרות הטיפול, אורח החיים ולוח הזמנים האישי של כל מטופל.

תוכל להתאים את הטיפול בקלות לחייך מבלי לפגוע בהרגלים הקשורים בחיי המשפחה, עבודה או התחייבויות אחרות.

למעשה, אחד היתרונות הגדולים ביותר בטיפול מרחוק באמצעות מציאות מדומה- האפשרות לקחת את הערכה לכל מקום, עבודה או חופשה, פשוט כמו שזה נשמע, להרכיב את הערכה על הראש ולהתחיל מיד בתוכנית הטיפול האישית!